APIE

Istorijų festivalį

Kaunas ir Kauno rajonas pilnas istorijų. Dramatiškų, keistų ar komiškų. O kartais – liūdnų ir kontraversiškų. Istorijos užpildo miesto ir kaimelių gatves, tuščius langus, skverus, namus ir aikštes. Istorijos daro mūsų aplinką gyvą, autentišką, vientintelę – tokią. Tokią, kurią sapnuojame, kad ir kur bebūtume. Istorijos ne tik padeda pažinti vietą, kurioje gyvename. Jos mums padeda pažinti save, įsiklausyti į kitą, geriau suprasti ir atjausti.

Istorijų festivalis kviečia leistis į kelionę, kuri pradžiugins ne tik atradimais, bet ir nauja patirtimi. Galbūt jūs atrasite tai, ko visai nesitikėjote, gausite atsakymą į klausimą, kurio nė nežinojote esant…

Šioje aštuonių dienų kelionėje jus lydės patyrę Kauno ir Kauno rajono istorijų pasakotojai – muziejų gidai, teatralai, menininkai, pasakoriai ... Jie pakvies į beveik 50 skirtingų renginių, skirtų šeimoms, žmonėms su negalia, lietuviškai nekalbantiems kauniečiams, jaunuoliams ir senjorams. Festivalio istorijos jus ves per ilgą miesto gyvavimą nuo seniausių laikų, tarpukario, Antrojo pasaulinio karo iki pat šių dienų. Kiekviena festivalio diena jums pasiūlys naują kelionės lapą ir naują nuotykio pažadą. Šių metų festivalio veidai – Helene Holzman, Henry Parland ir Rosian Bagriansky. Tai trys skirtingų tautybių kauniečiai, palikę savo pėdsaką Kauno istorijoje. Kartu jie mums primena, koks turtingas ir įvairus buvo mūsų miestas ir rajonas.

Festivalio kuratorė Daiva Citvarienė

ISTORIJOS

VIETOS

PadėkaDėkojame visiems savo darbais, idėjomis ar pagalba įkvėpusiais festivalį:

Ramybės parko žmonėms, pasidalinusiems istorijomis, Kauno mečetės ir Apreiškimo Švč. Dievo Motinai soboro bendruomenėms, Nelli Mažitovai, diakonui Konstantinui Pankrašovui, liuteronų kunigui Sauliui Juozaičiui, Lietuvos švietimo istorijos muziejui, Kauno A. Puškino gimnazijai, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungai, Kauno bienalei, Tep Tep music, KTU chorui „Jaunystė“, Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos grupei „Dangi&Dangiukai“, VDU vaidybos studentams, „Kauno iššūkio” moksleiviams, Frumai Kučinskienei, Julijanai Zarchi ir Jaroslavui Okulič-Kazarinui, Karoliui Baniui ir Petrui Gaidamavičiui, Rami Neudorfer, Vytautui Stanioniui, Stasiui Pūtviui, Ignui Lokcikui, savanoriams ir visai Kaunas 2022 komandai.

Festivalio rengėjai – Kauno miesto ir rajono teatrai, muziejai, bibliotekos, bendruomenės, verslininkai ir kitos organizacijos, Lietuvos ir užsienio menininkai, – visų jų daugiau nei 20. Ačiū jums už įsitraukimą ir puikias istorijas!

Festivalio iniciatorius: Kaunas Europos kultūros sostinė 2022, programa „Atminties biuras“.

Festivalio kuratorė Daiva Citvarienė, koordinatorės Justina Petrulionytė-Sabonienė, Agnė Burovienė.

Kaunas 2019

Globėjai

Pagrindiniai rėmėjai

Partneriai

Informaciniai partneriai