Spalio 19–24 d., 16:00–19:00 Vytauto pr. 58
Po ketverius metus trukusio projekto „A wounded landscape“, „Palimpsesto“ centre – trys gyvenimai, persipynę su istorija, atmintimi ir Kauno miestu bei rajonu. „Palimpseste“ atskleidžiami trijų kauniečių: žydų kilmės Frumos Kučinskienės, žydų-vokiečių kilmės Julijanos Zarchi ir rusų kilmės Jaroslavo Okulič-Kazarino gyvenimai mieste, jų vaikystė prieš, karo metu ir po jo.
Parodoje pamatysite, kaip šių žmonių ateitį formavo trauminiai įvykiai ir kaip Kaune, kartais su herojų žinia, o kartais ir be jos, susikirsdavo jų gyvenimai. Darbe sujungiami portretai, kraštovaizdis ir dokumentinė fotografija, taip pat pokalbių įrašai ir diskusijos su šiais trimis Kauno gyventojais.
Marcas Wilsonas šiuo metu baiginėja savo ilgalaikį, ketverius metus trukusį projektą. Jo metu ieškodamas 22 Holokaustą išgyvenusių žmonių istorijų jis keliavo po Europą ir už jos ribų, aplankė 160 vietovių, susijusių su šių žmonių istorijomis Antrojo pasaulinio karo metais ir iškart po jo. Marcas Wilsonas kuria Holokausto geografiją remdamasis jų istorijomis ir sujungdamas kraštovaizdžius, portretus, dokumentinę fotografiją, tekstą, garsą bei tyrimus.
Šiai įvietintai parodai Mikas Zabulionis sukūrė specialų garso takelį. Tai garso koliažas, sujungiantis senovės hebrajų perkusijos garsus, tradicines Klezmer melodijas, garso įrašus iš Kauno gatvių (buvusio geto) bei ištraukas iš interviu su šios parodos herojais. Takelis yra lyg emocinis pasakojimas, garso iliustracija apie įvykius žmonių gyvenimuose prieš, per ir po Antrojo pasaulinio karo.
Apie menininkus
Marcas Wilsonas fotografijoje įamžinami atsiminimai, istorija bei pasakojimai apie tai, kas vyksta kraštovaizdyje aplink mus. Menininkas dirba su ilgalaikiais dokumentiniais projektais, tarp jų 2014 m. pabaigtas darbas „The Last Stand“ ir dabartinis projektas „A wounded lanscape“.
Marc Wilson pasitelkdamas savo fotografiją pasakoja istorijas. Kartais jo dėmesio centre atsiduria kraštovaizdis bei jame matomi objektai. Kartais kraštovaizdis susipina su dokumentika, portretais ir natiurmortais, pokalbių įrašais bei garsais – tokiu būdu atskleidžiamas milžiniškas menininko perpasakojamų istorijų tinklo mastas.
Už savo darbą 2013 m. menininkas gavo Terry O‘Neill apdovanojimą. 2014 m. „The Last Stand“ projektas pasirodė kaip knyga, šiuo metu leidžiamas antrasis jo leidimas. Personalinės Marc Wilson parodos surengtos Karališkajame arsenalo muziejuje, „Focalpoint“ galerijoje ir „The Anise“ galerijoje Londone. Grupinės parodos rengtos Fotografų galerijoje ir Fotografų asociacijos galerijoje Londone, tarptautinėje parodoje „Athens Photofestival“ 2015 m. bei Tel Avivo meno muziejuje 2018 m. Fotografo darbai spausdinami įvairiuose žurnaluose, įskaitant „The British Journal of Photography“, „Raw Magazine“, „Wired“ bei „Dezeen“.
Mikas Zabulionis yra audiovizalinio meno atstovas, daugiausia dirbantis su vaizdo projektais, tačiau vis daugiau dėmesio skiriantis garsui. Taip pat, prisidengdamas vardu Nobuma, jis kuria elektroninę muziką, kurioje gausu džiazo įtakos.
Paroda nemokama.
Parodą inicijavo Kaunas 2022 programa „Atminties biuras“.
Laiptai